Odmiany pieczarek – charakterystyka i zastosowanie

Pieczarki to wspaniałe grzyby, po które społeczeństwo sięga bardzo często. Pojawiają się one w marketach, jak i sklepach spożywczych. Dzięki temu niemalże każdego dnia mamy możliwość zaopatrzyć się w takie grzyby, a następnie skorzystać z cennych właściwości, które posiadają. Cenne witaminy, a zarazem składniki odżywcze tym bardziej zachęcają, aby przynajmniej raz w tygodniu zdecydować się na pewne danie z grzybami. A trzeba przyznać, że możliwości zastosowania takich pieczarek jest bardzo duże.

Pieczarki świetnie sprawdzają się do gotowania, pieczenia, duszenia, smażenia i grillowania, do konserwowania i marynowania. Zwraca na to uwagę również sam producent pieczarek. Polska jest przecież krajem, który coraz bardziej rozwija się w kierunku produkcji grzybów, wysilając się na terenie całej Europy, jak i poza jego granicami. Wszystko to wynika z pieczarek wysokiej jakości. Jakie są jednak odmiany pieczarek? Przyjrzyjmy się im dokładniej.

Pieczarki – rodzaje:

1. Pieczarka Biała – najbardziej znana odmiana pieczarek. Jeśli nie chcemy, aby ściemniała, wystarczy kapelusz pieczarki posmarować sokiem z cytryny. Posiada ona wiele cennych właściwości, na przykład błonnik pokarmowy, witaminy i składniki odżywcze. Dzięki temu posiada świetne działanie detoksykacyjne dla jelit.

2. Pieczarka Portobello – posiada ona duży kapelusz, którego średnia wynosi blisko 10 cm. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w do przygotowania wegańskich kotletów i faszerowania. Ulubieńcy tych rodzajów pieczarek dbają także o ich zastosowanie podczas grillowania, kiedy do zostaje tym bardziej podkreślony ich wyjątkowy smak.

3. Pieczarka Brązowa – zajmuje drugie miejsce po pieczarce białej. Cechuje ją przede wszystkim mocniejszy aromat i kolor. To sprawia, że znajduje zastosowanie do sosów, czyli potraw o intensywnym smaku. Działa wzmacniająco i antystresowo.

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*