Ryż, warzywa i pieczarki

Spożywanie smacznych pieczarek okazuje się cenne dla osoby w każdym wieku. Stanowi nie tylko źródło witaminy D i innych składników odżywczych. Pieczarki wysokiej jakości to także smaczny produkt, który jest bardzo często wykorzystywany w kuchni. To właśnie dzięki niemu udaje się przygotować skuteczne dania wegetariańskie. Poznajmy jedno z nich.

Składniki:

– mieszanka warzywna

– ryż (woreczek)

– 5 sztuk pieczarek

– 1 mała cebula

– 4 łyżki oliwy

– pieprz i sól wedle smaku

– 1 łyżka natki pietruszki

To danie wegetariańskie starczy na około 4 osoby. . Aby więc przygotować je na mniejszą bądź większą ilość osób, należy tylko zadbać o właściwe zwiększenie wszystkich składników. Jak wygląda przygotowanie takiego dania krok po kroku. Przejdźmy dalej.

Przygotowanie

Ocenia się, że takie danie przygotujemy już w przeciągu 30 minut. Na początku należy ugotować ryż i zadbać o jego wystudzenie. W kolejnym etapie kroimy cebulę i smażymy ją na oliwie. Dodajemy na patelnię pokrojone pieczarki i warzywa. Przesmażamy całość i dokładamy powoli ryż. Takie danie całe mieszamy na małym ogniu i dalej dusimy, w celu zmiękczenia. Czasami warto dodać minimalną ilość wody (100 ml, 0.5 szklanki). Doprawiamy to danie jeszcze do smaku z wykorzystaniem soli i pieprzu. Na samym końcu posypujemy natką pietruszki. Tak oto uzyskujemy smaczne danie wegetariańskie, które możemy podawać już na talerze.

 

Smacznego życzy firma Pieczarki Mazurskie – Polski Producent Pieczarek!

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*