Prosty i szybki przepisy na makaron z pieczarkami

Miło jest nam organizować kolejne przepisy, w których to pojawiają się pieczarki. My jeszcze dbamy o to, aby zawsze były świeże. Kiedy więc wybieramy się do sklepu bądź marketu to zwracamy uwagę na datę ważności, jak i ich stan. Dzięki temu jesteśmy pewni, że kupujemy wysokiej jakości pieczarki, które posłużą nam do przygotowania smacznego dania. Kolejnym z nich może okazać się makaron z pieczarkami. Przyjrzyjmy się temu, jak przygotować takie danie krok po kroku.

Potrzebne składniki do makaronu z pieczarkami:

– 800 gram pieczarek

– 400 gram makaronu

– duża cebula

– 250 gram bulionu

– natka pietruszki

– 150 gram śmietany 12 bądź 18%

– sól i pieprz

– olej do smażenia

Czas przygotowania takiego dania to tylko 30 minut. Po tym czasie będziemy mogli liczyć na bardzo smaczny makaron z grzybami. Zaczynajmy. W pierwszej kolejności gotujmy makaron w osolonej wodzie. Cebulę kroimy w kostkę, a następnie smażymy wraz z pewną ilością boczku na patelni. Następnie obieramy i kroimy pieczarki, jak i wrzucamy je również na patelnię. Dodajemy pieprzu i soli. Po pewnej chwili (pieczarki niej będą półmiękkie) dodajmy śmietany. Na sam koniec dodajemy do dania natkę pietruszki. Dzięki temu otrzymujemy smaczny sos, do idealnej dla nas konsystencji. Później wykorzystujemy go do zmieszania z odcedzonym makaronem.

Makaron z pieczarkami to danie dla każdego

Widzimy, ze przygotowanie takiego dania okazuje się bardzo proste. Tak naprawdę nawet dzieci są w stanie sobie z tym poradzić. A warto zaznaczyć, że danie to okazuje się naprawdę smaczne.

Pieczarki są wyjątkowymi produktami spożywczymi. Jeśli bardziej poznajemy ich właściwości zdrowotne to tym bardziej chętnie decydujemy się na ich zastosowanie. Przekonujemy się przecież, że to dzięki nim każdego dnia dbamy o jakość zdrowia naszego, jak i wszystkich bliskich w naszym domu. Oni również będą mogli lepiej się czuć, jeśli każdego tygodnia spożywają wysokiej jakości pieczarki. Ich dostarczeniem zajmują się producenci, wysilający się na terenie naszego kraju. Już nie musimy sprowadzać pieczarek z innych krajów.

Nasi producenci pieczarek świetnie sobie radzą z zapotrzebowaniem na pieczarki, które występuje w Polsce. Można nawet zauważyć, że od kilku lat udaje im się uzyskiwać jak najlepszą pozycję na rynku europejskim. To właśnie Polska jest największym dostawcą pieczarek w tym regionie. To tylko pokazuje, że polskie pieczarkarnie rozwinęły swoją działalność na wysokim poziomie. I zadbali w tym kierunku o zastosowanie jak najnowszej technologii. Ona przecież umożliwia prowadzić proste i niezawodne uprawy pieczarek.

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*