Gdzie bezpiecznie kupować grzyby?

Bezpieczne zakupy są dla wielu z nas bardzo ważne, szczególnie jeśli interesują nas produkty spożywcze. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że ich spożywanie ma dość duży wpływ na stan naszego zdrowia. Większość rodzin w Polsce jest uzależniona od spożywania grzybów. Do najbardziej cenionych zaliczają się pieczarki białe i brązowe. Są one dostępne w różnorodnych sklepach, na targach. Ich sprzedaż odbywa się nawet w pobliżu drogi. Warto jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności. Dlaczego?

Grzyby łatwo pomylić

Zbieranie grzybów w lesie to zadanie, w którym odnajdują się tylko doświadczone osoby. Mimo wszystko również mniejsze kompetentne osoby zbierają grzyby, niby pieczarki, a następnie decydują się na ich sprzedaż. Zapewne nie chcielibyśmy decydować się na ich zakup, ponieważ moglibyśmy zapłacić swoim zdrowiem, a nawet życiem. W tym celu tak ważne jest kupowanie grzybów od sprawdzonych i pewnych dostawców. Inne rozwiązanie to świadome zbieranie i wybieranie grzybów, ale tutaj za każdym razem musimy być ostrożni. Wystarczy czasami jeden błąd. Godni uwagi są specjaliści od grzybów, przez cały czas powiększający swoją wiedzę z zakresu gatunków zwierząt jadalnych i niejadalnych.

Jeśli nie zaliczamy się do takich osób, to dobrze byłoby odrzucić grzybobranie i po prostu miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Natomiast w grzyby zaopatrzymy się w sklepie. Ale również wtedy możemy zastanawiać się nad tym, gdzie kupować grzyby.

Gdzie zakupić zdrowe i świeże grzyby?

Na pewno nie powinniśmy zamawiać grzybów o osób, które nie posiadają większego doświadczenia w ich zbieraniu. Unikajmy także przydrożnych sprzedawców tego smakołyku. Oni również nie gwarantują nam, że są znawcami grzybów i zapewniają nam jadalne gatunki grzybów. Bezpieczniej będzie kupować grzyby u sprawdzonych dostawców, a takimi okazują się pieczarkarnie, które wysilają się również w Polsce. Właśnie one dostarczają nam pieczarki wysokiej jakości w wielu odmianach. Na rynku występują jeszcze gospodarstwa rodzinne i firmy, które zajmują się produkcją grzybów (pieczarek, boczniaków czy kurek). Dopiero oni gwarantują nam, że ich produkty okazują się w pełni świeże, zdrowe i bezpieczne.

Jeśli zakupiliśmy grzyby i nie mamy pewności, co do ich jadalności, to dobrze byłoby zrezygnować z ich spożycia. Przecież rokrocznie do szpitali trafiają pacjenci z poważnymi problemami zdrowotnymi wynikającymi ze spożycia niejadalnych grzybów.

Wniosek: Kupujmy grzyby tylko u sprawdzonych i bezpiecznych dostawców.

 

Radzi firma Pieczarki Mazurskie

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*