Europa i świat wybierają polskie produkty

Wspaniałe rezultaty uzyskuje Polska, jako producent pieczarek. Poświadczają to statystyki z roku 2013, które pokazują, że Polska na sprzedaży produktów rolno-spożywczych zarobiła blisko 20 mld euro. Od wielu lat nasz kraj jest więc głównym producentem i sprzedawcą tego typu produktów na świecie. W sprzedaży pojawiają się owoce, na przykład jabłka, ale również i warzywa, wśród których wysoką pozycję zajmują pieczarki.

1. Jabłka, porzeczka i pomidory

Eksport jabłek z Polski do Europy jest ogromny, co wynika przede wszystkim z ich wysokiej jakości. Wspaniałe rezultaty osiągają także maliny czy czarna porzeczka, których produkcja stanowi blisko 1/5 całej światowej produkcji. Podobnie jest w przypadku polskich pomidorów, które generują wysoką sprzedaż.

2. Borówka amerykańska

W Polsce coraz bardziej powszechna okazuje się produkcja borówki amerykańskiej. Jednak prawie 4/5 produkcji trafia za granicę, co oznacza, że owoc ten nie został w pełni zaakceptowany przez naszych obywateli. Rzadko kiedy Polacy kupują takie owoce w sklepach czy marketach spożywczych.

3. Na czele Mazury

Wysoką pozycję w produkcji warzyw i owoców uzyskuje województwo mazurskie. To właśnie z tego regionu pochodzi blisko połowa sprzedawanych pieczarek w naszym kraju. W dużym stopniu przyczynia się do tego firma Pieczarki Mazurskie, która działa na rynku od kilkudziesięciu lat i dzięki temu buduje sobie coraz większe zaufanie w Polsce i na terenie całej Europy. 

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*