Pieczarki brązowe bio

Duże znaczenie w naszym kraju, jak i na terenie całej Europy, odgrywają tak zwane produkty bio. Są to produkty w pełni ekologiczne, co oznacza, że podczas ich produkcji nie zostały użyte żadne chemiczne środki, dzięki czemu okazują się o wiele zdrowsze. Jednym z takich produktów bio jest również pieczarka brązowa, która posiada wyjątkowe walory aromatyczne. Wydaje się być twardsza od białej pieczarki i dodatkowo posiada intensywniejszy smak.

W naszym kraju nie zyskała na takiej popularności, jak w wielu innych krajach europejskich. Pieczarka brązowa jest chętnie wykorzystywana przez szefów kuchni do sosów, zup, tarty, makaronów. Wszyscy, którzy mieli do czynienia już z tą odmianą pieczarek dochodzą do wniosku, że są one o wiele smaczniejsze od białych.

Witaminy i składniki odżywcze pieczarki brązowej

Pieczarka brunatna posiada wiele walorów zdrowotnych, na przykład stanowi źródło witaminy B2 i D, związków mineralnych działających wzmacniająco i antystresowo. Pieczarki takie pakowane są zazwyczaj w dużych pudełkach 30 kg i mniejszych 15 kg.

Już w Polsce odbywa się produkcja pieczarek, przez hodowców, którzy postarali się o uzyskanie specjalnego certyfikatu ekologicznego. Dzięki temu ze swoimi pieczarkami docierają również do wymagających wegetarian.

Ciekawostka – Czy wiedziałeś, że grzyby składają się z około 90% wody, a mimo wszystko są bogactwem cennych składników odżywczych?

Hodowcy pieczarek pozyskują nowe certyfikaty

Ocenia się, że najlepsze pieczarkarnie pozyskują cenne certyfikaty, które potwierdzają wysoką jakość ich produkcji pieczarek. Czyni tak już firma Pieczarki Mazurskie, która pozyskała już certyfikat Global G.A.P., który świadczy o wysokiej jakości żywności w produkcji rolnej.

„Wysilamy się w zdobyciu nowego certyfikatu – BRC Global Standard Food, dzięki któremu nasza żywność spełni standardy bezpieczeństwa również na terenie Wielkiej Brytanii. Chcemy udowodnić, że produkujemy pieczarki zgodnie z określonymi standardami jakościowymi.” – zaznacza właściciel Pieczarki Mazurskie.

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*