Święto pieczarek rok 2017

Miło jest wspominać chwile, kiedy to pieczarka zatryumfowała w naszym kraju. Odbyło się to we wrześniu 2017 roku, czyli niedawno. Dowiedzmy się, w jaki sposób odbyło się prawdziwe święto Pieczarek. To przecież na nim pojawiło się kilkudziesięciu wystawców z branży pieczarkarskiej. Pochodzili oni z Holandii, Włoch oraz Polski. Rozpoczęcie Święta Pieczarek odbyło się 7 września w Siedlcach. Takie targi i pokazy pieczarek organizowane są w naszym kraju już od blisko 20 lat. Spotykają się na nich najlepsze firmy wysilające się w biznesie związanym z pieczarkami. To producenci pieczarek, kompostowni, okrywy, środków dezynfekujących oraz wielu innych. Na samym początki takie targi pieczarek miały zasięg lokalny. Natomiast od kilku lat posiadają już zasięg międzynarodowy.

Podczas takich dni polscy producenci pieczarek, w tym firma „Pieczarki Mazurskie„, zdaje sobie sprawę z dużego znaczenia jej biznesu. Przecież to właśnie dzięki takim firmom Polska okazuje się jednym z największych dostawców pieczarek na całą Europę. Dawniej taką wysoką pozycję uzyskiwała Holandia czy Francja, natomiast aktualnie to już przeszłość.

Święto pieczarek nazwano Pieczarkalią i uznano, że będą organizowane co 2 lata. Podczas takiego święta zarówno firmy, producenci, jak i mieszkańcy danego regiony zainteresowani tematem pieczarek, mają możliwość gotować i degustować potrawy z pieczarek. Dodatkowo organizowany są jeszcze inne wydarzenia.

Jak wygląda Święto Pieczarek – Pieczarkalia:

  •  ekspozycja targowa czyli prezentacja wystawców
  • turniej piłki nożnej
  • impreza muzyczno-taneczna dla wystawców
  • degustacja dań z pieczarkami
  • szkolenie dla technologów
  • konferencja branżowa
  • ogłoszenie wyników najlepszych pieczar
  • uroczysty bankiet

To tylko pokazuje, że zakres takiego Święta Pieczarek z roku na rok się powiększa. Cieszy się wysoką popularnością. A wynika to również z coraz większej świadomości mieszkańców, którzy wiedzą, jak zdrowe okazuje się spożywanie pieczarek. To sprawia, że co roku chcą wiedzieć więcej na ich temat. Natomiast każdy polski producent pieczarek ma możliwość wymieniania się doświadczeniem, a zarazem zdobywać nowe kontakty. Dzięki temu udaje im się dążyć do coraz większego rozwoju w kierunku produkcji i sprzedaży pieczarek.

Podczas takich Pieczarkalii uczestnicy dowiadują się jeszcze, w jaki sposób odbywa się uprawa pieczarek. Wysokim doświadczeniem w tym temacie dzielą się producenci, posiadający własne pieczarkarnie. Dbają oni podczas uprawy o dostosowanie się do aktualnych przepisów. Wykorzystują również najnowszą technologię, ponieważ dzięki niej udaje się uzyskać pieczarki wysokiej jakości. One następnie mogą w idealnym stanie trafiać do sklepów i marketów.

Jeśli jeszcze nie uczestniczyliśmy w takim święcie, jak Pieczarkalia, to zaplanujmy sobie, aby mogło stać się to naszym udziałem w roku 2018. Na pewno będzie to dla nas wspaniałe przeżycie!

 

Do udziału zachęcają Pieczarki Mazurskie

„Produkcja i uprawa pieczarek najwyższej jakości”

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*