Uprawa pieczarek – technologia

Dużym wyzwaniem w dzisiejszych czasach okazuje się skuteczna uprawa pieczarek, na które pojawia się tak duże zapotrzebowanie na rynku. Wynika to przede wszystkim z cennych właściwości, które posiadają pieczarki. Pozytywnie wpływają na zdrowie, a co również ważne, smakują naszym podniebieniom. W tym celu polski producent pieczarek przyjmuje coraz więcej zleceń na ich przygotowanie, dla klientów w Polsce i za granicą.

Aby jednak produkcja pieczarek przyniosła oczekiwane wyniki należy spełnić konkretne wymogi, a zarazem przyczynić się do maksymalnej oszczędności energii, która jest konieczna do zapewnienia pieczarkom odpowiedniego mikroklimatu. Takie możliwości uzyskuje się tylko dzięki zastosowaniu najnowszej technologii. Specjalne urządzenia pozwalają na dokładne sterowanie mikroklimatem w pieczarkarni. Ważną rolę pełni osoba odpowiedzialna za ocenę zachowania się pieczarek podczas uprawy i ich reakcja na wybrany mikroklimat. Taka ocena nie zawsze jest idealna i przez to producenci pieczarek starają się wyszukać jeszcze lepsze rozwiązania. Ich marzeniem jest uzyskanie podczas uprawy mikroklimatu, który będzie utrzymywany przez cały czas. Jest to możliwe, jeśli tylko wykorzysta się rozwój technologii informatycznej.

Produkcja pieczarek – niezawodny system technologiczny:

1. Urządzenie rejestrujące, czyli kamera z programem do czytania obrazy i dokonywania dokładnej analizy jego zmian. Kieruje ono uwagę na zmiany wzrostu zawiązki i owocnika.

2. Urządzenie do zdalnego odczytu temperatury związków, owocnika i powierzchni okryw.

3. Program oceniający uzyskiwane wyniki, przekazujący dane do sterownika oraz dbający o utrzymanie właściwych parametrów mikroklimatu podczas uprawy pieczarek.

4. System kontroli temperatury, wilgotności i przepływu powietrza.

5. Tablet zapewniający stały nadzór technologa nad poprawnym funkcjonowaniem systemu.

Zapewnienie pieczarkom prawidłowego mikroklimatu i warunków uprawy przyczynia się do ich właściwego wzrostu, o czym są dokładnie przekonani doświadczeni producenci. Decydując się na dalszy rozwój swojej uprawy pieczarek mają pewność, że to inwestycja, która przyniesie im wspaniałe rezultaty. Tak prowadzona sprzedaż pieczarek sprawia, że pojawia się coraz większa ilość klientów, który są zadowoleni z pięknych pieczarek, które mogą uzyskać. Wszystko wymaga zastosowania najnowszej technologii i różnorodnych kontroli uprawy pieczarek. Natomiast efekt końcowy jest tego wszystkiego warty. Dodatkowo nowoczesne systemy pozwalają na wprowadzenie pewnych optymalizacji kosztów.

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*