Pieczarki dwuzarodnikowe Agaricus Bisporus

Najbardziej znana jest nam polska odmiana pieczarek białych, z których staramy się korzystać niemalże przez cały rok. Zapewniają to odpowiednie pieczarkarnie działające w naszym kraju, które na bieżąco dostarczają do sklepów i marketów pieczarki wysokiej jakości. Staje się to możliwe dzięki uprawie pieczarek z zastosowaniem najnowszej technologii. Warto jednak zauważyć, że na świecie dostępne są inne odmiany pieczarek. W jednym artykule opisywaliśmy już pieczarkę brazylijską. Tym razem poznamy bliżej pieczarki dwuzarodnikowe Agaricus Bisporus. 

Pieczarki dwuzarodnikowe – charakterystyka

Agaricus Bisporus to pieczarka dwuzarodnikowa pochodząca z rodziny pieczarkowatych. Zalicza się do jadalnych gatunków pieczarek. Ich uprawa jest możliwa w ogrzewanych pomieszczeniach przez cały rok. Natomiast uprawa pieczarek dwuzarodnikowych na otwartym terenie jest możliwa tylko podczas występowania temperatur od 16 do 25 stopni Celsjusza. W przeciwnym razie zbyt niska bądź wysoka temperatura może przyczynić się do zahamowania wzrostu grzybni bądź negatywnie wpłynąć na jakość i ilość plonów. Zaleca się uprawę w cieniu, najlepiej od strony północnej, na przykład po drzewami i krzewami. Idealnym podłożem do uprawy takiej odmiany pieczarek okazuje się kompost fermentowany przeznaczony do uprawy grzybów. Skuteczną alternatywą okazuje się także podłoże z obornika końskiego bądź podłoże zastępcze z kurzaka i słomy.

Pieczarki dwuzarodnikowe – zalety:

– duże walory smakowe i zapachowe

– chronią komórki przed uszkodzeniami i starzeniem się

– źródło witaminy D

– źródło przeciwutleniacza ergothioneina

Spożywanie pieczarek dwuzarodnikowych

Pieczarki dwuzarodnikowe są idealnym produktem spożywczym, który nadaje się do smażenia i pieczenia. Tak przygotowane pieczarki nadają się później do potraw z makaronów, do sałatek. Sprawdzają się również jako ważny dodatek do farszu i sosów grzybowych. Pieczarki są smaczne i dlatego nigdy nie powinno ich zabraknąć w naszej kuchni.

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*